Poker online, to obecnie najlepsza rozrywka dostępna w Internecie. Od zawsze była to ulubiona gra karciana graczy na przełomie wieków istnienia tej fascynującej gry. Choć jeszcze kilka lat temu w pokera była możliwa jedynie w stacjonarnych kasynach. Dlatego też, mimo, że był popularny niewiele osób miało okazję w niego pograć. Choć obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie, bowiem pojawiły się kasyna online.

Dlatego też codziennie wiele osób ogarnia pokerowe szaleństwo. Obecnie ta gorączka pokerowa ogarnia swym zasięgiem również Polskę. A wszystko to dzieje się dzięki obecności kasyn online. One zapewniły ludziom najlepszą rozrywkę w sieci. Dzięki temu wiele osób mogło wreszcie osobiście przekonać się, co tak naprawdę czują gracze w kasynach gry, mogą poczuć ten specyficzny klimat, te niesamowite emocje towarzyszące wygranej. Największe emocje zapewnia jednak poker, to chyba najlepsza gra, jaką kiedykolwiek wymyślono. Potrafi wciągnąć bez reszty. Bywanie w kasynie, lecz przede wszystkim wygrywanie to życiowy cel wielu graczy.
Przy pokerze każdy może się wyśmienicie bawić i zarabiać pieniądze. Może też zmienić życie każdego gracza. Wszystko, co oferuje ta fascynująca gra czeka również na Ciebie. Dołącz do stale rosnącego grona graczy. którzy tak jak i my kochają grę poker online, za naszym pośrednictwem poznasz najwspanialsze kasyna gry i poker roomy w Internecie.

Historia pokera

Co daty powstania pokera panuje wiele odmiennych opinii, jedni, bowiem uważają, iż wywodzi się ona ze starożytnych Chin. Tą opinią starają się tłumaczyć faktem, że sam cesarz Mu-tsung grywał w podobną grę ze swoją małżonką. Inni badacze usiłują przekonywać, że poker ma swoje korzenie w Persji, twierdząc, że to właśnie perscy żeglarze nauczyli francuskich osadników gry, której talia składała się z 25 kart zaś zasady były bardzo podobne do tych obowiązujących obecnie.

Wielu badaczy jednak zgadza się, co do faktu, że poker został odkryty w 1834r. przez Jonathana H. Greena. To on podróżując po rzece Missisipi dokładnie opisał zasady i przebieg gry, w którą grali pasażerowie. Gra toczyła się przy użyciu talii, składającej się z 20 kart, z której każdy gracz otrzymywał po 5 kart. Jak wówczas zauważył Green, była to gra oszustów, którzy oszukując ogrywali nieświadomych tego faktu pasażerów statku. Zaciekawiła go, pomimo, że była oparta na oszustwie.

Kolejnym pretendentem do bycia przodkiem gry poker jest hiszpańska gra „Primero”. Przez wielu uznawana za matkę pokera. W grze tej gracze otrzymywali po 3 karty, jednocześnie stale przy tym blefując i stawiając na grę duże pieniądze. Przebieg gry sprawił, że stała się ona popularna również w innych państwach. We Francji gra ta zyskała nazwę „Poque”, dlatego też uważa się, że jest to pierwotna nazwa pokera. Pod tą nazwą gra ta stała się bardzo popularna.

Francuscy osadnicy zabrali tą grę do Ameryki, gdzie uzyskała światową sławę. Rzesze graczy z lubością oddawali się tej wyjątkowej i pasjonującej grze. Poker bił rekordy popularności, stał się powszechnie znaną grą wręcz ikoną dzikiego zachodu, gdzie w każdym salonie do stolika zasiadali gracze wnosząc do puli znalezione wcześniej złoto.
W Polsce, mimo, że poker był znany nie był jednak tak popularny jak jest obecnie. Choć dzięki kasynom, online dużym zainteresowaniem cieszą się jego poszczególne odmiany między innymi Holdem Poker.

Zasady gry w Pokera

Od momentu powstania poker cieszy się bardzo dużą popularnością. Powstało również wiele odmian pokera, które nieco różnią się poszczególnymi zasadami. Wśród tych odmian można wyróżnić najpopularniejsze:

 • Texas Holdem Poker,
 • Omaha Poker,
 • 7 Card Stud,
 • 5 Card Draw.

Mimo, że różnią się strategiami czy też poszczególnymi ruchami pewne zasady pozostają takie same dla wszystkich jego odmian. Do nich z pewnością zaliczają się te dotyczące talii składającej się z 53 kart, obowiązujących kolorów (piki, serca, trefle i karo / w jęz. ang. spades, hearts, clubs i diamond).
Stałym elementem każdego rodzaju pokera są również zakłady, które należy wnieść przed rozdaniem. Tworzą one, bowiem pulę gry i to właśnie od nich zależy wysokość wygranej. Jednak w poszczególnych odmianach pokera są one różne, czyli może to być zakład mały lub duży, w ciemno czy też ante.
Jednocześnie w pokera może grać nawet dziesięciu graczy. Rozgrywka zaczyna się od rozdania kart. W najpopularniejszych odmianach pokera gracze ukrywają swoje karty przed innymi, jednak w niektórych z nich wszystkie karty wyłożone są na stole w sposób widoczny dla pozostałych graczy. Rozdanie kończy się pokazaniem kart i wyłonieniem zwycięzcy, który posiada najsilniejszy z uzyskanych przez wszystkich graczy układ kart.

Układy kart w pokerze

Poker to gra, w której gracz musi pokonać pozostałych graczy wykorzystując w tym celu najsilniejszy układ kart. Warto, więc poznać wszystkie możliwe układy zanim jeszcze zacznie się grę.

Karty w układach od najsilniejszego do najsłabszego:

 • Poker Królewski (Royal Flush) – Najsilniejszy z możliwych do ułożenia układ kart w pokerze. Na ten wyjątkowy układ składa się 5 kart – As, Król, Dama, Walet i Dziesiątka (wszystkie karty muszą być w tym samym kolorze).
 • Poker (Straight Flush) –Pięć kolejnych kart z talii ułożony w jednym kolorze to drugi najsilniejszy układ w pokerze. Jeśli dwóch graczy ma jednocześnie pokera – wygrywa ten, którego układ zaczyna się od wyższej karty.
 • Kareta (Four of a Kind) – Cztery karty tej samej wartości np. cztery damy, cztery dziesiątki czy cztery dziewiątki. Jeśli dwóch graczy ma jednocześnie karetę wygrywa oczywiście ten, którego karty mają wyższą rangę. Jeśli gracze mają taką samą karetę to o zwycięstwie decyduje piąta karta – określana z angielskiego kicker , a wyższy kicker wygrywa.
 • Ful (Full House) –Trzy karty o jednakowej wartości oraz para np. trzy damy plus dwie dziesiątki. Jeśli w takim układzie dwóch graczy ma jednocześnie fula to wygrywa gracz, który ma wyższe trzy takie same karty.
 • Kolor (Flush) – Pięć dowolnych kart w tym samym kolorze. Jeśli w takim wypadku kilku graczy ma równocześnie kolor to o zwycięstwie decyduje najwyższa karta w ich układach. Jeśli zaś zdarza się tak, że najwyższa karta jest taka sama to w tym momencie porównuje się kolejną kartę i tak aż do piątej. Kolory mają taką samą siłę, nie ma możliwości ułożenia dwóch różnych kolorów w jednym rozdaniu dla przykładu 1 gracz ma kolor w pikach, a drugi gracz w karo.
 • Strit (Straight) – Pięć kolejnych kart nie są one jednakże w jednym kolorze. Przykładowy strit to 9-10-J-Q-K., Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, w której więcej graczy ma jednocześnie strita wygrywa ten, którego strit zaczyna się od najwyższej karty np. 2-3-4-5-6 z pewnością wygra z układem 5-6-7-8-9. Przy tworzeniu strita As może być zarówno najwyższą, jeśli występuje po królu jak i najniższą kartą w układzie, jeśli występuje przed dwójką.
 • Trójka (Three of a Kind) –Trzy karty o tej samej randze. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma równocześnie trójkę – wygrywa gracz, którego trójka ma wyższą wartość. Jeśli jednak gracze posiadają taką samą trójkę to decyduje podobnie jak w poprzednich układach kicker, czyli czwarta karta.
 • Dwie Pary (Two Pair) – Układ składający się z dwóch par, przykładowo dwa Króle i dwie Dziesiątki. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma w swoich kartach dwie pary to decyduje wyższa wartość pary. Jeśli mają tę samą wyższą parę to porównuje się drugą niższą parę, jeśli i ta także jest taka sama to o wygranej znowu decyduje piąta karta, czyli kicker.
 • Jedna Para (One Pair) – Układ kart składający się dwóch kart o tej samej wartości. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma parę to wygrywa ten, którego para ma wyższą wartość. Jeśli zaś zdarzy się, że posiadaj taką samą parę to o wygranej ponownie decyduje kicker.
 • Wysoka Karta (High Card) – Najsłabszy z możliwych układów w pokerze, który nie przypomina żadnego z wyżej wymienionych układów, składa się, bowiem z 5 różnych kart. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma Wysoką Kartę to zwycięża gracz, który posiada wyższą kartę, jeśli są takie same to porównuje się kolejne karty, itd. Obrazuje to przykład: A-D-7-4-2 wygrywa z układem A-10-9-6-2 (Asa mają obaj gracze, więc o zwycięstwie jednego z nich decyduje Dama, która jest silniejsza od Dziesiątki).

Pozostaje już tylko wybranie odpowiedniego poker roomu i przyłączenie się do gry online.

Gra w pokera jest tak popularna, że nie może być trudną grą. Jedyne, czego wymaga to opanowania tych zasad i wykorzystaniu ich w praktyce. Stosując się do wymaganej w danej odmianie zasad grać może każdy, potrafi ona sprawić, że poczujemy się jak pani świata. To sprawiają nie tylko wygrane, jakie można zdobyć, ale również fakt, że zawdzięcza się je własnej wiedzy i umiejętnościom a także odrobinie szczęścia. Urok, jaki roztacza poker sprawia, że grają w niego wszyscy bez względu na wiek czy też płeć, kobiety na równej stopie zasiadają do gry z mężczyznami i … niejednokrotnie wygrywają. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach o wygranej decyduje umiejętnie zastosowany blef.

By zasiąść do pokerowego stołu obecnie nie trzeba już wychodzić z domu, wystarczy jedynie wstąpić do kasyna online zasiadając wygodnie przed ekranem komputera. Obecnie poker online to również jak w stacjonarnych kasynach gra na prawdziwe pieniądze, które niejednokrotnie można wygrać. Kasyna online oferują również grę w języku polskim, co znacznie ułatwia grę wielu graczom. Jedyny gest, na jaki czekamy z Twojej strony to rejestracja w kasynie online a wtedy otworzy się przed Tobą nowy fascynujący świat gier hazardowych. Nie czekaj dłużej, sprawdź swoje szczęście i zagraj. Życzymy powodzenia.