Na świecie jest wiele metod by zarobić na życie, a nawet stać się kimś bogatym. Niektóre z tych metod są już nieaktualne, inne zajęte. Jest jednak jedna metoda, która zawsze będzie aktualna. Chodzi tu mianowicie o hazard, który od dawien dawna jest praktykowany w praktycznie każdym kraju. Już od dziecka człowiek przyzwyczaja się do hazardu robiąc zakłady czy grając w karty. W dzieciństwie każdy gra za darmo, później przychodzi wiek, w którym gra się na zapałki i fanty, a w dorosłości zaczyna się gra na prawdziwe pieniądze.

Dorośli oczywiście nie grają jak dzieci na podwórkach czy w pracy. Najczęściej chodzą do specjalnych kasyn, bądź zbierają się ze znajomymi by  we własnym gronie wygrać parę złotych. Oczywiście nie znaczy to, że nikt nie gra za darmo, jednak zdecydowana większość woli grę o prawdziwe pieniądze. Taki jest hazard, ponieważ zaczyna człowieka powoli uzależniać i mamić wizją bogactwa. Wystarczy jedna wygrana by człowieka słabego psychicznie wciągnąć i nie wypuścić do czasu jak straci wszystko co posiadał. Jedynie osoby silne psychicznie są w stanie się opanować i rozumieją , że jednorazowa wygrana nie udowadnia wcale ich nadludzkiego szczęścia. Kasyna po prostu czasem dają wygrać nowicjuszom, szczególnie widząc, że są słabi psychicznie i oddadzą do kasy całą swoją wygraną.

W kasynach nikt nie gra za darmo i nikt za darmo nie wygrywa. Jest wiele osób, które wygrywają spore sumy, ale wystarczy spojrzeć ile w te zwycięstwa inwestują, a zobaczymy, że ledwo wychodzą na plus, a nieraz i tak zostają naprawdę sporo na minusie. Są osoby, które uważają, że wszystko zależy od szczęścia, jednak prawda jest taka, że wszystkie gry są nadzorowane przez kasyno i cały czas analizowany jest zysk kasyna tak, by było ono dużo na plusie. Gdyby było inaczej właściciele kasyn szybko by bankrutowali.

Zobacz także

  1. W co grać aby wygrać?
    Gdyby do danego kasyna internetowego weszło dzisiaj 30 osób i wszystkie wygrały pokaźne sumy, to na koniec roku bilans kasyna i tak będzie dodatni bowiem ...