Poker to niezwykle popularna gra, która ostatnimi laty przeżyła istny boom popularności. Czy grając w nią zastanowiliśmy się kiedyś jak powstała, kto ją wymyślił, kto grał pierwszy i był pierwszym pokerzystą. Historia Pokera nie jest do końca znana. Prawdopodobnie już w 900 roku naszej ery poker znany był w Chinach i tam historycy upatrują się jego korzeni. Istnieje także teoria, że gra ta wywodzi się ze staroperskiej gry „as nas”, bardzo popularnej wśród żeglarzy.

Pierwszy pokera opisał H. Green w 1834 roku. Poker był niezwykle popularny na rzece Missisipi, a dokładniej wśród pasażerów statków pływających po tej rzece. Zasady tamtej gry były troszkę inne niż dzisiejsze. Każdemu z graczy rozdawano po pięć kart, z tali liczącej jedynie dwadzieścia kart. W tali znajdowały się karty od dziesiątek do asów w czterech kolorach (cztery kolory po pięć kart każdy). Wraz z upływem lat poker się zmieniał, zwiększano liczebność kart w tali, wymyślano nowe odmiany pokera (poker dobierany, poker otwarty).

W 1872 roku zostały oficjalnie ogłoszone zasady gry w pokera dobieranego. 1880 rok to czas, w którym pojawiła się do dziś najpopularniejsza odmiana pokera, to znaczy w tym roku został wymyślony oficjalnie Texas Hold’em.

Zobacz także

  1. Warto grać w Pokera online?
    Obecnie dzięki jeszcze większej powszechności sieci marzenia te stają się rzeczywistością. Dziś poszczególny zapalony hazardzista, może grać w każdym kasynie na całym świecie, zaś wszystko ...